Ile osób na tysiąc osiąga sukces?

Administrator

Czego dowiemy się gdy przyjrzymy się 1000 ludzi na początku ich karier i będziemy obserwować ich rozwój przez kolejne 40 lat? Według danych dostępnych w GUS-ie zaledwie jedna z tysiąca tych osób osiągnie spektakularny sukces: będzie albo bardzo bogata albo zrobi zawrotną karierę w zawodzie, który kocha. Kolejne 50 osób będzie finansowo zabezpieczonych i będzie prowadzić dostatnie i spokojne życie aż do końca. 100 osób wciąż będzie pracować, ale nie z przyjemności, tylko dlatego, że muszą. 350 osób niestety nie będzie już żyło, a pozostałe ok. 500 będzie wegetować za grosze lub będzie zdana na łaskę innych.

Z tych danych wynika, iż jedynie 5% odnosi sukces. Co charakteryzuje takie osoby? Co trzeba robić, żeby być wśród 5% ludzi sukcesu?

Z pewnością tych kilka cech Ci się przyda:

  • Wytrwałość – ludzie sukcesu przekształcają postawę otwartego umysłu w nawyk. Wciąż patrzą, słuchają. Wciąż uczą się czegoś nowego i chcą coraz bardziej pogłębiać swoją wiedzę.
  • Skupienie – ludzie sukcesu wiedzą, że nie wszystko, co widzą, jest jednakowo ważne. Skupiają się na sytuacjach i danych, które mają znaczenie i są związane z ich pragnieniami, potrzebami i celami.
  • Kompetencje – ludzie sukcesu „wiedzą”, czego szukać. Mają w swej pamięci wzory, które zwracają ich uwagę na okazje.
  • Czynniki sytuacyjne – ludzie sukcesu są uważni i obserwują to, co się wokół nich dzieje. Kiedy pojawia się okazja, natychmiast ją zauważają i wykorzystują.
  • Pragnienie i potrzeby – ludzie sukcesu chcą widzieć, chcą słyszeć. Są głodni wiedzy.

Pamiętaj:

„Musisz robić rzeczy, których inni ludzie nie chcą robić… Powinieneś zacząć robić rzeczy, które przybliżają Cię do osiągnięcia sukcesu i popychają we właściwym kierunku.”